O MNIE

MAŁGORZATA WOJTACZKA

Pasjonatka wypraw jaskiniowych oraz ekspedycji w rejony polarne: na Islandię, Spitsbergen i Antarktydę. Brała udział w odkrywaniu nowych jaskiń w górach Picos de Europa w Hiszpanii. Dotarła na dno najgłębszej jaskini w tym paśmie: Sistema del Hou de la Canal Parda, na głębokość – minus 903 m.

Zdobyła, w warunkach zimowych, na nartach, szczyt Newtontoppen (1717 m n.p.m.), najwyższą górę Spitsbergenu, ciągnąc specjalne sanie (pulki) ze sprzętem wyprawowym i jedzeniem. Samotnie przeszła ponad 120 km przez największy płaskowyż Europy – Hardangerviddę w Norwegii. Cały czas na nartach i z pulkami.

Doświadczona uczestniczka żeglarskich wypraw polarnych, podczas których opłynęła jachtami żaglowymi m.in. – Spitsbergen, Przylądek Horn i dotarła na Antarktydę.

Laureatka nagrody za “wybitne osiągnięcia sportowe” przyznawanej przez  UKFiT (obecnie – Ministerstwo Sportu i Turystyki).

Ulubiony kolor: niebieski.

Zachwyca ją krajobraz i piękno surowej, polarnej przyrody Arktyki i Antarktydy.

Hobby – kanioning, górskie trekkingi  i podróże w niezwykłe, odległe od cywilizacji miejsca. Gdy nie jest na kolejnych wyprawach – uwielbia pracę w ogrodzie i majsterkowanie 🙂

Od kilku lat “zachorowała” na Biegun Południowy.

Teraz przyszedł czas aby zmierzyć się z tym wyzwaniem… 🙂